10 Interesujące fakty o nasionach konopi indyjskich

Nasiona marihuany są istotą naszej misji, a nie tylko częścią nazwy naszej firmy. Kochamy je, jesteśmy nimi zafascynowani i chcemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą! Oto dziesięć faktów na temat nasion konopi, które powinien znać każdy 'cannasseur'.

Nasiona marihuany mogą wyglądać tak samo, ale w obrębie tych brązowych, plamistych kadłubów, potencjał nieskończonej odmiany jest uchwycony. Od konopi przemysłowych do starannie dopracowanych sativ, od najnowszych odmian automatycznie kwitnących do najstarszych nasion konopi, które jeszcze odnaleziono, wszystko zaczyna się od nasion! Tutaj prezentujemy dziesięć interesujących faktów na temat nasion konopi, którymi można się cieszyć i którymi można się dzielić.

1. Wszystkie nasiona marihuany wyglądają tak samo

Nie ma widocznej różnicy między zwykłymi nasionami konopi, nasionami feminizowanymi, automatycznie kwitnącymi nasionami konopi i nasionami do uprawy przemysłowych roślin konopi. Z tego powodu, zawsze kupuj swoje nasiona konopi indyjskich w renomowanym banku nasion (takim jak Sensi Seeds i White Label Seed Company), abyś na pewno wiedział, co dostajesz.

2. Nasiona konopi indyjskich są jadalne

Możesz jeść nasiona marihuany, i są dobre dla ciebie! Nasiona Cannabis sativa L. są doskonałym źródłem białka i zawierają prawie doskonałą równowagę niezbędnych kwasów tłuszczowych (EFA) omega 3, 6 i 9. Są one niezbędne dla zdrowia ludzkiego i nie mogą być produkowane przez organizm. Lepiej jest jeść nasiona konopi niż nasiona konopi, ponieważ te pierwsze są dużo tańsze! Nie ma żadnej różnicy w zawartości NNKT w nasionach - tylko zawartość THC w roślinach, które produkują. Nasiona konopi nie zawierają THC (tetrahydrokanabinol) ani żadnej innej substancji psychoaktywnej.

3. Pojedyncza roślina konopi indyjskich może produkować setki nasion

Jedna roślina może wyprodukować setki nasion konopi indyjskich - nawet ponad tysiąc! - w zależności od jej wielkości i skuteczności zapylania. Niektóre odmiany konopi są hodowane w celu zwiększenia produkcji nasion, gdy nasiona są uprawą podstawową - na przykład w celu wykorzystania ich jako źródła żywności.

4. Ludzkość od tysiącleci używa nasion konopi indyjskich

Najstarsze nasiona konopi, o których wiemy, mają 2700 lat i zostały znalezione w 2007 roku w grobie w Chinach. Jako gatunek, nasz związek z marihuaną sięga tysięcy lat wstecz, które możemy prześledzić, i wiele innych, które możemy tylko domyślać się!

5. Rozmiar nie ma znaczenia!

Nasiona marihuany są zazwyczaj wielkości głowicy zapałczanej. Mogą się one różnić w zależności od odmiany, od niewiele większych niż nasiona pomidora do prawie tak dużych jak mały groszek. Wielkość nasion nie wskazuje na wielkość (lub żywotność) rośliny konopi indyjskich, która z niej wyrośnie.

6. Oni lubią być utrzymywani w chłodzie

Najlepsza temperatura do przechowywania nasion marihuany wynosi 5 - 7 °C (40 - 45 °F), co jest zwykle temperatura drzwi w domowej lodówce, poręcznie. Nasiona marihuany powinny być również doskonale suche, aby uniknąć zarówno pleśni, jak i przedwczesnego kiełkowania. To prawda, czy trzymasz nasiona marihuany na pamiątkę, czy nasiona konopi jako żywność!

7. Nasiona konopi indyjskich są przedmiotami kolekcjonerskimi

W wielu krajach posiadanie nasion konopi jest legalne (zazwyczaj dlatego, że nie zawierają one żadnych THC), podczas gdy kiełkowanie jest surowo karane. Wiele osób jest zmuszonych do zakupu i zachowania swoich nasion jako przedmiotów kolekcjonerskich, w nadziei, że ustawodawstwo w ich okolicy wkrótce zmieni się na bardziej oświecone podejście do domowej uprawy konopi.

8. Nasiona konopi mogą być magiczne!

Nasiona konopi były używane przez młode kobiety, aby wyczarować wizje swoich przyszłych mężów. Wychodząc w Wigilię Świętojańską (lub inną ważną datę, w zależności od miejsca), kobieta rozsypywała konopie na ziemi, recytując rymowankę, która zaczynała się od słów: "Konopie ja sieję, konopie rosną..." dziewięć razy. Kiedy to było już zrobione, spoglądała przez lewe ramię i miała nadzieję, że zobaczy swojego przyszłego męża trzymającego kosę (dając kosę inne tradycyjne połączenie z konopiami - patrz poniżej!). Praktyka ta była popularna w XIX wieku w Europie Środkowej.

9. Scytowie używali ich rekreacyjnie i przemysłowo

Scytowie byli starożytną rasą, która nadała kosie swoją nazwę, dzięki użyciu tych zakrzywionych narzędzi do zbierania plonów - w tym konopi. Do 450 r. p.n.e. niektóre z ich religijnych obrzędów zawierały nasiona konopi, które wrzucali na tlące się ogniska wewnątrz małych namiotów, gdzie siedzieli wdychając i kąpiąc się w oparach.

10. Czasami kiełkują przez przypadek!

Nasiona konopi są częstym składnikiem pokarmu dla ptaków, a miejska legenda o przypadkowych uprawach spowodowana przez kogoś - zazwyczaj babcię - opróżniającą miskę z pokarmem dla ptaków na dnie ogrodu, a następnie aresztowaną sześć miesięcy później za kwitnące rośliny, które nieświadomie rosły. W 2014 roku coś takiego faktycznie się wydarzyło, choć historia ta krążyła już od lat.