Przewodnik po zakupie nasion konopi indyjskich

Pierwsze kilka miesięcy roku to świetny czas, aby zacząć planować swój ogród konopny, aby uzyskać przewagę w sezonie wegetacyjnym na świeżym powietrzu, który trwa mniej więcej od marca do listopada, w zależności od miejsca zamieszkania. Poruszanie się po rynku nasion konopi może być trudne, gdy państwa mają różne stopnie legalności.  Ten przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące zakupu nasion, abyś mógł być w drodze do uprawy własnych marihuany.

Czy kupowanie nasion marihuany jest legalne?

Nasiona marihuany są uważane za produkty marihuany, podobnie jak kwiaty, jadalne rośliny i koncentraty. Ich legalność zależy od tego, w którym stanie żyjesz. Ludzie żyjący w stanach, w których legalizacja dotyczy osób dorosłych, mogą kupować, produkować i sprzedawać nasiona w swoim własnym stanie, ale nasiona nie mogą przekraczać linii stanu. Ludzie mieszkający w stanach z legalizacją marihuany medycznej mogą kupować nasiona tylko wtedy, gdy mają kartę medyczną.

Banki nasion istnieją poza USA i mogą sprzedawać je dla "celów pamiątkowych", ale jest to nielegalne, aby wprowadzić nasiona do USA i Służby Celne będą zajmować wszelkie nasiona konopi indyjskich, które znajdą w opakowaniach lub na osobę.

Gdzie mogę kupić nasiona marihuany?

Wiele światowej sławy banków nasion znajduje się za granicą w Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i innych krajach, w których prawo dotyczące konopi jest mniej restrykcyjne. Banki nasion dostarczają nasiona od różnych hodowców.

W stanach, w których legalizacja użytkowania przez osoby dorosłe lub program medyczny dotyczący marihuany, można kupić nasiona w obrębie własnego stanu, albo w poradni, albo za pośrednictwem strony internetowej konkretnej firmy nasiennej.

Przeszukiwanie nasion konopi indyjskich online

Zanim kupisz nasiona online, musisz dowiedzieć się, jaką odmianę chcesz uprawiać i u jakiego hodowcy chcesz je kupić.

Ponieważ prawo federalne USA nadal zakazuje marihuany, może być trudno znaleźć informacje o bankach nasion i hodowcach. Hodowcy, którzy mają długą historię i pozytywną reputację, są zazwyczaj dobrym miejscem, aby zacząć. Aby dowiedzieć się, jak wyglądają uznani hodowcy, sprawdź:

Europa

  • Nasiona Sensi
  • Genetyka DNA
  • Dinafem
  • Green House Seeds

USA

  • Southern Humboldt Seed Collective
  • Egzotyczny Genetix

Można również przeprowadzić pewne badania i znaleźć dziennik uprawy online, który szczegółowo opisuje cały proces uprawy konkretnej odmiany od konkretnego hodowcy. Dzięki temu, będziesz mógł przejrzeć konkretne notatki innego hodowcy i zobaczyć zdjęcia z wynikami końcowymi.

Jeśli hodujesz jakieś nasiona i podobają ci się wyniki, spróbuj wyhodować inną odmianę od tego samego hodowcy i zobacz, jak idzie.

Sprawdź sekcję Leafly's Growing, aby dowiedzieć się więcej na temat uprawy konopi indyjskich 

Zakupy w poradni

Chociaż ta opcja jest dostępna tylko dla osób mieszkających w stanach z legalizacją medyczną i dla dorosłych, zakup nasion marihuany w poradni jest znacznie prostszy. Twoje opcje są jednak bardziej ograniczone.

Pracownicy dyspozytorni powinni być w stanie udzielić informacji na temat sprzedawanych przez siebie nasion, ale należy pamiętać, że wiele dyspozytorni skupia się na sprzedaży kwiatów i produktów końcowych. Dobrze jest zadzwonić i porozmawiać z personelem, aby sprawdzić, czy posiada on wiedzę na temat nasion i może udzielić szczegółowych informacji na temat uprawy.